Babet Nedir, Nasıl Kombinlenir?

babet-nedir

 

Babet, topuk ve ayak ucu bölümleri aynı düzlemde bulunan, topuk yükseltisi olmayan zarif ayakkabılardır. Babetleri zarif görünüm ile rahatlığı birleştirdikleri için günlük kombinler yaparken sıklıkla tercih edebilirsiniz. Babetler ile kullanıma uygun babet çoraplarını tercih ederek ayakkabı vurma problemini de yaşamadan konforlu bir kullanım sağlayabilirsiniz. Babet ayakkabı modellerini kot pantolonlar ve gömlekler ile kombinleyerek, saçlarınıza yükselte sıkı bir at kuyruğu yaptığınızda gayet modern bir sitile sahip olabilirsiniz.

Babetle Çarpıcı Kombinler Nasıl Yapılır?

Babet ayakkabı modelleri ile çarpıcı bir kombin oluşturmak için onların farklı tasarım renklerinden güç alabilirsiniz. Örneğin tek renk bir babet ile şık elbiseleri kombinlemek sade bir stile sahip olmanızı sağlarken, leopar desenli veya üzerinde geometrik desen baskıları olan babetleri seçmek çarpıcı bir havaya sahip olabilmenizi sağlar.

Leopar desenli babetler ile açık renkli kıyafetleri kombinlemek hez zaman çarpıcı ve modern bir havayı ön plana almaya yardımcıdır. Leopar desenli babet ile kloş etekli ve gömlek yakalı beyaz elbiseleri kombinleyip, elinize leopar deden klaç bir çanta alabilirsiniz. Bu kombini kahverengi camlı ve çerçeveli güneş gözlükleri ile tamamladığınızda, saçlarınızda iri dalgaları kullanmak daha çarpıcı bir hava yaratacaktır.

Babetle Modern Stilde Kombin Nasıl Yapılır?

Babet çeşitleri ile bol kesim keten pantolonların açık renklerini kombinlemek her zaman günlük-modern stili oluşturmaya imkan tanır. Doğal bir hava yakalamak için su yeşili veya bej bol kesim keten pantolon ve askılı bluz ikilisini, nud renk babetler ile kombinleyebilirsiniz. Bu stile biraz hareketlilik vermek için ise gümüş halka küpeleri, uzun gümüş kolyeleri kullanabilirsiniz. Açık renklerin gümüş takılar ile birleştiği stilde yaza oldukça uygun bir görünüme sahip olursunuz.

Modern stil ile sofistike ve gizemli bir havayı birleştirmek istiyorsanız, uç kısmı metal detaylı olan babetleri kombininiz altında kullanabilirsiniz. Üzerinde metal toka, metal taban olan babet seçenekleri ile siyah ve kısa penye elbiseleri kombinyebilirsiniz. Taban kısmında lame metal kullanımı olan siyah babet modelini tercih etmek daha doğru olacaktır. Saçlarınızda düz fön kullanırken, aksesuar olarak siyah güneş gözlüğü ve yumuşak deriden çantaları seçerek daha gizemli bir havayı yakalayabilirsiniz.

Babet Kombinleriyle Spor-Şık Stili Yansıtmak

Modadaki gelişmeler artık klasik denilen ayakkabı modellerini spor giysiler ile kullanıp, zıtlıktan yepyeni bir stil meydana getirmeye imkan sunuyorlar. Bu yüzden penye kumaştan yapılan, likralı tayt pantolonlar ile babetleri kombinleyerek üzerinde oversize beyaz t-shirtleri kullanabilirsiniz.

Bu kombinde tercih edeceğini babet ise tek renk veya hasır babet olabilir. Şık renkli küpeler ve salaş saç örgüsü ile birlikte kullanabileceğiniz bu kombin spor-şık stili size rahatlıkla kazandırır. Serin yaz gecelerinde veya sahilde kombin üzerinden gömlekleri önü açık şekilde kullanarak spor görünümü bir adım öne taşıyabilirsiniz.

Abiye İle Babet Nasıl Kombinlenir?

Gece yapılan bir davete veya nişana katılırken oldukça iddialı tuvaletleri veya payetli elbiseleri kullanıyorsanız tercihinizin babetten yana olmaması gerektiğini bilmelisiniz. Bu tip elbiseler için topuklu ayakkabı modelleri daha uygundur. Ancak dalgıç kollu şifon veya daha yumuşak, uçuşan kumaşlardan düz bir abiye kullanıyorsanız, babetler mükemmel seçenekler haline gelirler. Diğer yandan davetlerde sırt dekolteli, salaş abiyeleri kullanırken, saçlarınızı dağınık örgü yapmak ve elbisenizin tonunda renkleri içeren işlemeli babet kullanmak size dikkat çekici etnik bir stili kazandırır. Bu kombinde ince gold bir kolye ve yüzük kullanabilirsiniz. Eğer bir yaz gecesinde davete katılıyorsanız babetinizle uyumu yakalayan şık bir hal hal’da sitinizi tamamlar.

Etiketler: babet nedir, babet ayakkabı kombinleri, babet ayakkabı nedir
Temmuz 22, 2021
Listeye dön