Babet Çeşitleri Nelerdir?

babet-modelleri

Babet Kaç Çeşitten Oluşur?

Babet çeşitleri modellerine ve topuk boyutuna göre ayrılır. Babetler düz taban ve topuklu olmak üzere iki grupta incelenir. Düz tabanlı ya da topuklu fark etmeksizin spor, şık ve günlük kullanıma uygunluğuna göre üç farklı kategoriye göre üretimleri yapılır. Babet çeşitlerine bakarken nerede giyeceğimize ve babeti neden aldığımıza odaklanmalıyız. Böylelikle çeşitler arasında seçim yaparken daha kolay karar verebilir ve en doğru modeli seçebiliriz. Babetler ayrıca düğünler için de üretilmeye başlanmıştır. Daha şık, renkli ve farklı kumaşlardan üretilen birçok babet modeli bulunur. En çok tercih edilen babet modelleri arasında 2,5 cm topuğu bulunan ve ayağı saran modeller yer alır. Üst kısmı çorap gibi olan giyilebilir babet çeşitleri de vardır. Kişiler kendi ihtiyaçlarına göre babet seçmelidir.

Babet Seçerken Neye Dikkat Etmek Gerekir?

Babet seçerken dikkat edilmesi gerekenler arasında ayak sağlığı en başta gelir. Ayak sağlığımızı koruyacak modellerin daha çok tercih edilmesi gerekir. Sadece rengi, modeli ve deseni nedeni ile bir ayakkabıyı almamalıyız. Bu hem çevreye ve doğaya zarar verirken hem de gereksiz tüketime neden olur. Bu yüzden ihtiyaçlarımız dahilinde alışveriş yapmak ve bizim için en uygun modellere ulaşmak daha kıymetlidir. Babet gibi ayakkabıların çok sık kullanılmaması gerekir. Ayakta ağrılara ve ayak bileğinde problemlere neden olabilir. Ayrıca babet giyerken nereye gideceğimiz de önemlidir. Doğa koşullarında babet giymek ya da zorlu mekanlarda babet kullanmak dezavantaj yaratabilir. Ayakkabı seçimlerimiz, ayakkabıyı giyeceğimiz mekanda göz önünde bulundurularak yapılmalıdır.

Büyük Numaralı Babet Ayakkabı Bulunur Mu?

Babetler genellikle kadınlar ve kız çocukları için üretilen ayakkabı modelleridir. Moda sektörünün kadınları küçük bedenlere empoze etmesi nedeni ile babetlerde büyük numaralara ulaşmak zor olabiliyor. Bazı babet modelleri 40 numara üzerinde yükselebilirken çoğunluk 34 ile 39 numara arasında üretilir. Büyük ayak numarasına sahip olan kadınlar bu neden ile babet seçimi yaparken kısıtlı seçenekler ile karşılaşıyor. Ancak online alışverişin artmasının olumlu etkilerinden biri de istediğimiz bedende ayakkabı bulmamızın kolaylaşmış olmasıdır. Ayak numarası, toplumsal olarak bakıldığında büyük olarak nitelendirilen kişiler de istedikleri ölçülerde babeti online alışveriş ile bulabilir.

Topuklu Babet Olur Mu?

Topuklu babet modelleri de ayakkabı mağazalarının kataloglarında bulunan bir babet çeşididir. Babetler sadece düz taban olarak üretilmezler. Babetlerin birçoğu 2 ila 4 santim arasında topuk yüksekliğine de sahip olabilir. Topuklu babet tercihi yaparken bedeninizi dinlemeniz gerekir. Düz taban olan kişiler eğer topuklu giydikleri takdirde kendilerini rahatsız hissedecek ise bu modelleri seçmemeli. Aynı şekilde topuklu modeller ile rahat eden kişiler de alçak topuk yüksekliğine sahip olan modelleri tercih etmemeli. Ayak özelliklerine ve ayak sağlığına uygun babet topuğu seçilmediği takdirde ayak kaslarında zedelenmeler meydana gelebilir.

Etiketler: babet modelleri, babet çeşitleri, babet nedir
Temmuz 22, 2021
Listeye dön